Ważne informacje !!!

****************************

Druhny, Druhowie i Rodzice !!!

W dniu 26 września 2014r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla naszej drużyny. W tym dniu bowiem nastąpiła zmiana na funkcji drużynowego. Nie była to zmiana nagła i przypadkowa. Zadaniem każdego instruktora ZHP, zgodnie ze składanym Zobowiązaniem Instruktorskim, jest wychowanie swojego następcy. Przez trzy lata, od początku powstania 462 DH „Rudy”, druhna Justyna Radomska była zawsze przy mnie i harcerzach, wnosząc wiele w rozwój drużyny, jednocześnie przygotowując się do objęcia funkcji drużynowej. Uważam, że nadszedł czas na zmianę. Teraz Justyna, wspierana przez wspaniałą młodszą kadrę (była ona dla mnie też WIELKIM wsparciem), a także tę wspaniałą dorosłą, wprowadzi drużynę w kolejny etap jej harcerskiej przygody.

Rodzice !!! Chciałbym Was prosić, abyście zaufali druhnie Justynie, tak jak mi trzy lata temu. Potrzebne jej będzie Wasze wsparcie i pomoc. Ja i drużyna zawsze mogliśmy na Was liczyć i mam nadzieję, że nic się w tej kwestii nie zmieni.

Na koniec chciałbym Wam wszystkim, Rodzicom, Harcerkom, Harcerzom, Zuchom i Kadrze serdecznie podziękować za te lata wspaniałej przygody. Nie znikam ! Zawsze już będę z Wami, zawsze będę Was wspierał i bywał na zbiórkach i rajdach kiedy czas mi pozwoli, a Wy będziecie chcieli 🙂

Justynko, pamiętaj, że zawsze możesz na mnie liczyć, tak, jak ja mogłem na Ciebie. Za wszystko mam u Ciebie dług wdzięczności.

Moi kochani harcerze, Wam też za wszystko dziękuję. Zabawa i służba z Wami była dla mnie wielkim zaszczytem.

Rozkaz_specjalny_9_2014.pdf

Czuwaj !!!
dh Marcin

****************************

W piątek 27 września 2013r. Drużyna ” Rudego ” wyrusza na wielką przygodę – Ekstremalne przeżycie.

Planowane zakończenie zbiórki w sobotę o 14:00 – nocujemy w…, a właściwie nie powiem gdzie 🙂

Na zbiórce znajdziemy wodę tam gdzie jej nie ma, zrobimy herbatę bez herbaty i będziemy się dobrze bawić 😉

Przychodzimy w mundurze – bojówki/długie spodnie. Oczywiście nowi harcerze przychodzą bez munduru. Zabieramy polary i kurtki drużyny – nowi harcerze ciepłą kurtkę !!!

Każdy uczestnik musi mieć: śpiwór, niezbędnik lub widelec i nóż, kubek – najlepiej metalowy, dres, ciepłą bluzę – najlepiej z kapturem lub sweter, ręcznik i przybory do mycia oraz pół bochenka chleba, 1,5 litra wody niegazowanej, konserwę w metalowej puszce (wegetarianie mogą mieć kawałek sera żółtego, ale wiem kto nim jest 🙂 ) oraz batonik lub tabliczkę czekolady. NIE WOLNO MIEĆ NIC WIĘCEJ DO JEDZENIA I PICIA !!!! – sprawdzę plecaki i zabiorę 😉 😉 😉

Jeśli ktoś z nowych kandydatów na harcerkę/harcerza nie ma śpiwora proszę o kontakt najpóźniej do środy – będę mógł wypożyczyć !!!

Czuwaj !!!

dh Marcin

***************************

W dniu 27 kwietnia 2013 roku wyruszamy na wielką przygodęOd ziarenka do bochenka”

462 DH „Rudy” i 462 GZ „Ogniki z Dziekanowa Leśnego o raz 462 GZ „LeśneLudki” z Łomianek – tylko zuchy i harcerze, którzy dokonali wpłaty na tę wycieczkę.

Historia zbóż i chleba, mielenie ziarna na mąkę w żarnach, pokaz wyrabiania chleba, samodzielne  formowanie bochenków, wypiek chleba oraz jego degustacja. Przejażdżka wozem traperskim oraz ognisko z kiełbaskami (kiełbasa, chleb, ketchup i musztarda w cenie wycieczki).

Wykonamy również harcerskie zadanie – poświęcimy ok. godziny na sprzątanie lasu.

Zbiórka o godz. 7:45 przy bramie prowadzącej do harcówki w Dziekanowie Leśnym (instytut PAN) – tu będzie czekał na nas autokar – nie spóźnijcie się.

Obowiązuje pełne umundurowanie (zabieramy kurtki drużyny)

– zuchenki i harcerki galówka, czyli getry i spódniczki

Każdy zuch i harcerz powinien mieć ze sobą przekąski, kanapki i picie oraz KUBEK

i NIEZBĘDNIK (widelec i nóż do kiełbaski)

(żadnych napojów gazowanych i energetyków nie zabieramy !!!)

Jedziemy do Gospodarstwa Edukacyjno-Agroturystycznego

Mazowiecki Zaścianek”
Grabów 26, 05-240 Tłuszcz

http://mazowiecki-zascianek.com/

Planowany powrót ok. godziny 19:30 w to samo miejsce z którego wyruszaliśmy – harcówka (Instytut PAN) w Dziekanowie Leśnym

Lista zuchów i harcerzy

462 DH „RUDY”

Marcin Janiszewski, Grzegorz Moszczyński, Anna Petrulewicz, Łukasz Piwko, Radomska Justyna,Gauza Helena, Pazur Weronika, Derlikowski Bartosz , Jasia Stefaniak, Ola Adrjańska, Wiktoria Hagel , Alicja Żmijkowska, Gabrysia Gauza, Julia Szalewicz, Ola Ciesielska, Antonio Morra, Mateusz Michalski, Jakub Stępniewski, Adrian Koniec, Rafał Skoczyński, Grzegorz Barcikowski, Jakub Ptaszek, Filip Piechowski, Ala Adrjańska , Marta Żak, Wiktoria Wojno, Ala Gęgniewicz, Marcin Bobel (28 osób)

Osoby, które zgłosiły się na wyjazd, ale nie wpłaciły pieniędzy – pieniądze muszą być wpłacone u Drużynowego przed wejściem do autokaru !!!

Ola Krystecka, Bartek Szymański, Natalia Sternicka, Sebastian Winiarski, Wiktoria Partyka (5 osób)

Czuwaj !!!

***************************

Święto Drużyny 30 marca 2013 r. !!!

Spotykamy się przy bramie Instytutu PAN w Dziekanowie Leśnym 30 marca(sobota) 2013r. o godzinie 10:50. Jest to Święto Drużyny.

Chciałbym, aby każda Harcerka i każdy Harcerz z Naszej Drużyny był obecny !!! Obowiązuje pełne umundurowanie i kurtki drużyny !!!

***************************

Zajęcia na strzelnicy !!!

Przypominam o zgodach rodziców na udział w zajęciach na strzelnicy oraz wpłatach !!! Aby wziąć udział w zajęciach muszą być zgody i wpłaty. Brak jednego z elementów nie pozwala nam zabrać Harcerza/Harcerkę na zajęcia !!! Ostateczny termin dla Harcerzy, którzy nie dostarczyli jednego z elementów – piątek 23 listopada – lista poniżej. Niestety dla osób, które nie dostarczyły żadnego elementu – lista została zamknięta – nie możemy dłużej czekać !!!

Aktualna lista osób, które dostarczyły zgody i zapłaciły:

Justyna Radomska(zapł), Ola Jastrzębska(zapł), Dorota Kaczmarska(zapł), Bartek Szymański(zapł), Łukasz Potyraj(zapł), Julian Zaleski-Książek(zapł), Franek Zaleski-Książek(zapł), Jan Moszczyński, Bartek Derlikowski(zapł), Helena Gauza(zapł), Gabrysia Gauza(zapł), Oliwier Jackowicz(zapł), Filip Piechowski(zapł), Wiktoria Wojno(zapł), Mateusz Michalski(zapł), Grzegorz Barcikowski(zapł), Marcin Bobel(zapł), Wiktoria Hagel(zapł), Bartosz Lewiński(zapł), Dominik Jarząbek(zapł), Wojtek Staniak(zapł), Adam Hartman(zapł), Sebastian Winiarski(zapł)

Lista osób, które dostarczyły zgody, ale nie wpłaciły 10 pln (ostatni termin wpłaty – zbiórka 23 listopada – piątek):

Weronika Pazur, Jasia Stefaniak, Ola Krystecka, Antonio Morra, Adrian Koniec, Darek Choroś

Lista osób, które wpłaciły 10 pln, ale nie dostarczyły zgody rodziców (ostatni termin  – zbiórka 23 listopada – piątek):

Jakub Ptaszek

 

Koszt: 10 pln – pieniądze wpłacamy drużynowemu

Spotykamy się 24 listopada 2012 r. (sobota) o godzinie 9:00 przy bramie Instytutu Ekologii PAN w Dziekanowie Leśnym – nie spóźnijcie się !!! Jedziemy autobusem, więc nie będziemy mogli czekać na spóźnialskich.

Obowiązuje pełne umundurowanie, polary i kurtki – ubierzcie się ciepło. Zabierzcie ze sobą picie i kanapki.

Czuwaj !!!

*****************************

Najbliższa zbiórka 09 listopada 2012 r.

I teraz wszystko stanie się jasne 😉

Zbiórka nietypowa – Halloween Drużyny !!!

Przychodzimy bez mundurów, ale przebranie w zjawę lub inną poczwarę OBOWIĄZKOWE !!!

Początek o godzinie 17:30, planowane zakończenie około 21:00

Do zobaczenia kochane potworki 😉 😉 😉

Czuwaj !!!

**********************

          Przypominam o zgodach na uczestnictwo w zajęciach na strzelnicy !!!

Harcerki i Harcerze, którzy nie dostarczą zgody, nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach !!!

Znamy już termin zbiórki, na której poznamy zasady bezpiecznego posługiwania się bronią i będziemy strzelać z karabinków sportowych – 24 listopada 2012 r. (sobota)

W tej chwili zgody posiadam od: Justyna Radomska, Weronika Pazur, Ola Jastrzębska, Jasia Stefaniak, Ola Krystecka, Dorota Kaczmarska, Bartek Szymański, Antonio Morra, Łukasz Potyraj, Adrian Koniec, Julian Zaleski-Książek, Franek Zaleski-Książek

DO_POBRANIA_Zgoda_na_strzelnice.pdf

Więcej szczegółów dotyczących wyprawy na strzelnicę wkrótce 🙂

Czuwaj !!!

***********************

Zbiórka 26-27 października 2012

Spotykamy się w Harcówce (Instytut PAN) w Dziekanowie Leśnym

26 października  2012r. o godzinie 17:30. Zbiórkę zakończymy 27 października około godziny 12:00. NOCUJEMY W HARCÓWCE !!! Przychodzimy w mundurach !!!

Każda Harcerka i Harcerz zabiera: prowiant na kolację i śniadanie, śpiwór, latarkę, kubek na herbatę, dres lub pidżamę, przybory do mycia, ręcznik, obuwie na zmianę, polar i kurtkę drużyny (jeśli ktoś nie ma – bluza i ciepła kurtka)

Pyszne ciasto mamuni dla całej drużyny (ok. 30 osób) mile widziane 😉

Czuwaj !!!