Od ziarenka do bochenka – informacja dla „Rudego”, „Ogników” i „Leśnych Ludków”

przez | 22 kwietnia 2013

W dniu 27 kwietnia 2013 roku wyruszamy na wielką przygodęOd ziarenka do bochenka”

462 DH „Rudy” i 462 GZ „Ogniki z Dziekanowa Leśnego o raz 462 GZ „LeśneLudki” z Łomianek – tylko zuchy i harcerze, którzy dokonali wpłaty na tę wycieczkę.

Historia zbóż i chleba, mielenie ziarna na mąkę w żarnach, pokaz wyrabiania chleba, samodzielne  formowanie bochenków, wypiek chleba oraz jego degustacja. Przejażdżka wozem traperskim oraz ognisko z kiełbaskami (kiełbasa, chleb, ketchup i musztarda w cenie wycieczki).

Wykonamy również harcerskie zadanie – poświęcimy ok. godziny na sprzątanie lasu.

Zbiórka o godz. 7:45 przy bramie prowadzącej do harcówki w Dziekanowie Leśnym (instytut PAN) – tu będzie czekał na nas autokar – nie spóźnijcie się.

Obowiązuje pełne umundurowanie (zabieramy kurtki drużyny) – zuchenki i harcerki galówka, czyli getry i spódniczki

Każdy zuch i harcerz powinien mieć ze sobą przekąski, kanapki i picie oraz KUBEK i NIEZBĘDNIK (widelec i nóż do kiełbaski)

(żadnych napojów gazowanych i energetyków nie zabieramy !!!)

Jedziemy do Gospodarstwa Edukacyjno-Agroturystycznego

Mazowiecki Zaścianek”
Grabów 26, 05-240 Tłuszcz

http://mazowiecki-zascianek.com/

Planowany powrót ok. godziny 19:30 w to samo miejsce z którego wyruszaliśmy – harcówka (Instytut PAN) w Dziekanowie Leśnym

Lista zuchów i harcerzy

462 DH „RUDY”

Marcin Janiszewski, Grzegorz Moszczyński, Anna Petrulewicz, Łukasz Piwko, Radomska Justyna,Gauza Helena, Pazur Weronika, Derlikowski Bartosz , Jasia Stefaniak, Ola Adrjańska, Wiktoria Hagel , Alicja Żmijkowska, Gabrysia Gauza, Julia Szalewicz, Ola Ciesielska, Antonio Morra, Mateusz Michalski, Jakub Stępniewski, Adrian Koniec, Rafał Skoczyński, Grzegorz Barcikowski, Jakub Ptaszek, Filip Piechowski, Ala Adrjańska , Marta Żak, Wiktoria Wojno, Ala Gęgniewicz, Marcin Bobel (28 osób)

Osoby, które zgłosiły się na wyjazd, ale nie wpłaciły pieniędzy – pieniądze muszą być wpłacone u Drużynowego przed wejściem do autokaru !!!

Ola Krystecka, Bartek Szymański, Natalia Sternicka, Sebastian Winiarski, Wiktoria Partyka (5 osób)

462 GZ „OGNIKI”

Agnieszka Janiszewska, Krystyna Kucharczyk, Janiszewska Dominika, Bohdziewicz Maja, Bohdziewicz Matylda, Gwardencka Michasia, Janiszewska Wiktoria, Kornatko Dominika, Kordek Oskar, Łuczkiewicz Wiktoria, Skogh Daniel, Trzaskulska Wiktoria, Wasiak Bartosz, Więckowski Hubert (14 osób)

Osoby, które zgłosiły się na wyjazd, ale nie wpłaciły pieniędzy – pieniądze muszą być wpłacone u Drużynowego przed wejściem do autokaru !!! :

Dehnel Stanisław Maciej, Szalewicz Szymon (2 osoby)

462 GZ „LEŚNE LUDKI”

Iwona Radomska, Ksawery Katner, Patrycja Katner, Tomek Kowalski, Jakub Mydłowski, Blanka Laskus, Paula Szewczyk, Wiktoria Dobrowolska, Zosia Olszewska, Oliwia Jaskulska, Klaudia Radomska (11 osób)

Osoby, które zgłosiły się na wyjazd, ale nie wpłaciły pieniędzy – pieniądze muszą być wpłacone u Drużynowego przed wejściem do autokaru !!! :

Klaudia Szymborska, Patrycja Fydrych (2 osoby)

Czuwaj !!!