Po obozie

przez | 5 sierpnia 2015

OBÓZ ZA NAMI

 „ I świeć przykładem, świeć

I leć w przestworza leć

I nieś ze sobą wieść

Że być harcerzem chcesz.”

Te słowa towarzyszyły nam podczas tegorocznego obozu harcerskiego i kolonii zuchowej. Nie było łatwo, ale udowodniliście, że jesteście prawdziwymi zuchami i harcerzami. Potraficie przetrwać burze i nawałnice i mimo ciężkich warunków nie tracicie pogody ducha. Gratuluję i dziękuję  Wam wszystkim bardzo za wytrwałość, pracowitość i postawę harcerską. Dziękuję zuchom i harcerzom, że dzielnie stawiali czoła trudnym próbom obozowego życia. Dziękuję harcerzom starszym, na barki których spadła najcięższa praca fizyczna. Szczególnie dziękuję tym, którzy pozostali do końca, bo ich praca była podwójna,  podczas budowy, przenoszenia i zwijania obozu. Dziękuję kadrze obozu – dzięki Waszej pracy ten obóz został zorganizowany i przeprowadzony. Wszyscy trwaliście na posterunku mimo przeciwności losu.

„ Harcerz wie, że trzeba zawsze wytrwać i przetrwać, by nareszcie zwyciężyć, a nie tracić nadziei i nie mówić przedwcześnie, że wszystko stracone.”

Serdecznie dziękuję panom  Konradowi Gauza i Piotrowi Korczeniewskiemu za pomoc przy budowie i przenoszeniu obozu oraz wszystkim Rodzicom, którzy pomagali przy rozładowaniu sprzętu.

Z harcerskim pozdrowieniem

C Z U W A J !

Komendantka „najlepszego obozu na świecie”

phm. Krystyna Kucharczyk