Wyprawa do Krainy Świętego Mikołaja

przez | 20 września 2013

HARCERKI I HARCERZE oraz ZUCHY i ZUCHENKI !!!

W dniu 14 grudnia (sobota) planujemy jednodniową wyprawę autokarową do Krainy Świętego Mikołaja. Wiem, że jest to dość odległy termin, ale aby nam się wyprawa udała i były wolne miejsce musimy załatwić to teraz. Koszt wyjazdu to 65 pln. Ponieważ wszyscy Rodzice mają we wrześniu duże wydatki, a musimy wpłacić zaliczkę, postanowiliśmy, że będziemy zbierać teraz 30 pln – termin do 21 września – pozostałą kwotę 35 pln do 15 października. Oczywiście ci z Państwa, którzy chcą wpłacić całość mogą to zrobić. Pieniądze wpłacamy drużynowym poszczególnych gromad i drużyn w gotówce. NIE WPŁACAMY NA KONTO !!!

W cenie biletu wstępu mamy przejazd autokarem, obiad oraz:

Bajkowa ścieżka
Na „Bajkowej ścieżce” poznajemy elementy scenografii Krainy Świętego Mikołaja. Spotkać można tutaj postacie znane z książek, filmów i bajek , oraz obejrzeć aranżacje miejsc związane z bajkowymi postaciami. W czasie spaceru, odwiedzić można dom Świętego Mikołaja, oraz dom Dziada Mroza.

Plac zabaw – czas nieograniczony
Szereg urządzeń umilających pobyt dzieciom, takich jak zjeżdżalnie, baseny z kulkami, . Plac zabaw umieszczony jest w ogrzewanej hali.

Poczta Świętego Mikołaja
W Krainie Świętego Mikołaja znajduje się ogromna skrzynka pocztowa, gdzie Mikołaj oczekuje na listy od wszystkich dzieci i dorosłych. Trzy najpiękniejsze listy zostaną nagrodzone upominkiem od Świętego Mikołaja. Do zwycięzców upominek zostanie wysłany pocztą.

Wizyta w Sali Tronowej Świętego Mikołaja
Dzieci mogą obejrzeć jak wygląda Sala , w której Mikołaj spotyka się z dziećmi a także odpisuje na ich listy oraz rozdaje prezenty. W Sali Tronowej Mikołaj spotyka się z dziećmi, a także wręczy im prezenty. Wręczanie prezentów przez Św. Mikołaja

Gwiazdka do Nieba
Zabawa polega na wystrzeleniu petardy świetlnej z prawdziwej armaty , przez każde dziecko. W zabawie oczywiście pomaga osoba, nadzorująca zabawę.

Mennica Świętego Mikołaja
Pomocnik św. Mikołaja demonstruje dzieciom jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach, każde dziecko otrzymuje pamiątkową monetę z Krainy Św. Mikołaja.

W razie pytań proszę o kontakt

W zastępstwie Świętego Mikołaja – dh Marcin Janiszewski

tel. 602 630 387 lub e-mail marcin.janiszewski@axelspringer.pl